Start / Produkty / Zestawy GNSS / FieldGenius

  Nazwa firmy / NIP:

  Osoba do kontaktu (wymagane):

  Województwo:

  Adres e-mail (wymagane):

  Telefon kontaktowy (wymagane):

  Odbiorniki GNSSTachimetryNiwelatoryInne

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Geopryzmat Jerzy Zawilinski z siedzibą w Raszynie, Rybie ul. Wesoła 6, 05-090 Raszyn, moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu udzielenia odpowiedzi na wysłane pytanie. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany o możliwości cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
  Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Geopryzmat Jerzy Zawilinski z siedzibą w Raszynie, Rybie ul. Wesoła 6, 05-090 Raszyn. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres Administratora danych: info@geopryzmat.com spod adresu, którego zgoda dotyczy. Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach określonych w Polityce Bezpieczeństwa, konsekwencją takiego przetwarzania będzie wysyłka reklamy kontekstowej. Państwa dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych.

  Microsurvey FieldGenius

  FieldGenius to najbardziej wszechstronny program pomiarowy. W standardzie zapewnia obsługę odbiorników GNSS, tachimetrów i stacji robotycznych różnych marek. Kanadyjski producent zadbał o intuicyjny interfejs, ładną grafikę oraz jak największą ergonomię. Wszystkie niezbędne funkcje pomiarowe dostępne są z głównego ekranu pomiarowego. To tutaj użytkownik zarządza całym projektem, na który składa się m.in. pomiar, tyczenie czy tworzenie szkicu w terenie. Program został przetłumaczony na j. polski, a pomierzone punkty zapisywane są w układzie PUWG 2000 i Kronsztad ’86. Wybierając FieldGenius mamy więc pewność, że nasza praca jest zgodna z obowiązującym rozporządzeniem oraz wymogami ODGiK. Poniżej prezentujemy możliwości tego niezwykle bogatego programu.

  Zapytaj o produkt

  Przy każdym uruchomieniu programu pierwszym krokiem jest wybór projektu. W tym momencie użytkownik może stworzyć nowy projekt lub wczytać istniejący. Na tym etapie wybieramy również parametry pomiaru, a więc układ współrzędnych płaskich oraz wysokości, a także jednostkę pomiaru odległości. Wszystko zostało ułożone krok po kroku w logiczny sposób, a wybrane ustawienia możemy zapamiętać, aby automatycznie pojawiały się one przy zakładaniu każdego nowego zadania w przyszłości. Dzięki temu unikamy możliwości grubego błędu, który uniemożliwia poprawny pomiar.

  Kolejnym krokiem jest konfiguracja oprogramowania z wykorzystywanym sprzętem. Należy podkreślić tutaj, że FieldGenius pozwala na obsługę zarówno odbiorników GNSS jak i tachimetrów w standardzie i bez dodatkowych opłat. W kilku prostych krokach użytkownik jest w stanie połączyć się z wybranym dostawcą poprawek (np. ASG-EUPOS), a wybierając odpowiednią funkcję skorzystać z zapamiętania ustawień. W ten sposób przy każdym ponownym włączeniu zestawu GNSS połączenie i inicjalizacja instrumentu będzie automatyczna, a sprzęt będzie gotowy do pracy w kilkanaście sekund. Na tym etapie możemy również zdefiniować tolerancję pomiaru wybierając maksymalne dopuszczalne odchyłki współrzędnych płaskich, maksymalną wartość parametru PDOP oraz minimalną liczbę widocznych satelitów. Wszystko to ustawiamy zgodnie z własnymi preferencjami pozwalając programowi dodatkowo kontrolować nasz pomiar. Dzięki temu jesteśmy niemal w 100% pewni dokładności i wiarygodności wykonywanych czynności.

  Jak widać na poniższych obrazkach ekran pomiarowy został przygotowany w taki sposób, aby wszystkie niezbędne funkcje były dostępne w jednym miejscu. Oprócz naszej aktualnej pozycji, dokładności wyznaczenia współrzędnych możemy na bieżąco śledzić status odbiornika oraz liczbę widocznych satelitów. W ten sposób mamy pełny obraz tego w jakich warunkach pracujemy, co pozwala nam na dostosowanie parametrów pomiaru. W każdej chwili użytkownik ma możliwość zmiany wysokości tyczki oraz liczby pomiarów uśrednionych przez co w łatwy sposób może dopasować styl pomiaru do warunków pracy. Podczas pomiaru na bieżąco śledzimy status odbiornika, a numer zapisywanego punktu możemy zmienić zarówno przed jak i po pomiarze. Dzięki temu mamy dodatkową kontrolę i unikamy niepotrzebnych błędów. Przycisk z kolorowym kwadratem w dolnej części ekranu przenosi nas do listy punktów zaimportowanych i pomierzonych, gdzie możemy dokonywać ich edycji oraz ręcznie dodawać nowe punkty. Zarządzanie pomiarem jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Nasza aktualna pozycja wyświetlana jest w formie ikony trójkąta na tle punktów lub pliku .dxf/.landxml (jeśli wcześniej je wczytamy). Dzięki temu możemy w bardzo prosty sposób odnaleźć się w terenie i zaoszczędzić cenny czas. Klikając na dany punkt na ekranie przechodzimy bezpośrednio do tyczenia, które może odbywać się z wykorzystaniem stron świata lub informacji o odległości i kierunku do tyczonego punktu. Oprócz tyczenia punktu użytkownik może tyczyć linie, łuki i inne krzywe, a korzystając z opcji domiarów prostokątnych możemy wyznaczać odbicia, np. tyczonej osi.

  Producent nie zapomniał również o niezwykle często wykorzystywanych pomiarach punktów niedostępnych. FieldGenius umożliwia taki pomiar w formie wcięcia liniowego na dwa sposoby. Jednym z nich jest wizualizacja graficzna widoczna na rysunku poniżej. Przedstawia dwa punkty bazowe oraz przecięcie okręgów o zadanych promieniach wyznaczające punkty wcinane. W ten sposób w łatwy sposób możemy wybrać interesujący nas punkt. Drugim sposobem jest pomiar w formie tabeli, który umożliwia wyliczenie wielu punktów niedostępnych z jednej bazy.

  Program FieldGenius wyróżnia bogate możliwości importu i eksportu różnego rodzaju plików. W przypadku popularnych 'tekstówek’ użytkownik sam może wybrać format pliku, separator i kolejność kolumn. Ponadto program wczytuje cały plik .dxf z podziałem na ustawione warstwy wraz z elementami tekstowymi i punktami. Co więcej, w dobie rozwijającej się technologii BIM istotna jest możliwość wczytania plików .landxml i tyczenie zadanej powierzchni. To wszystko sprawia, że niezależnie od wykorzystywanego oprogramowania biurowego (Winkalk, Mikromapa, C-geo, AutoCad, itd…) możemy być pewni, że FieldGenius będzie z nim kompatybilny!

  Oprócz wszystkich standardowych rozwiązań należy wspomnieć, że producenci rozwijają program FieldGenius wraz z rozwojem odbiorników dostępnych na rynku. Przykładem jest możliwość pomiaru w wychyleniu tyczki, który umożliwia odbiornik Kolida K5+ (więcej o funkcji 'Tilt Surveying’ przeczytają Państwo w naszym artykule w zakładce O NAS). Oprócz dodatkowych możliwości pomiarowych użytkownik jest w stanie śledzić libelę na ekranie kontrolera, co znacznie ułatwia pomiar na przykład w ciemności.

  Program Microsurvey FieldGenius jest niezwykle elastyczny. Z jednej strony, dzięki swojej prostocie to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących programu łatwego w obsłudze. Z drugiej posiada tak wiele różnego rodzaju ustawień i funkcji, że z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających geodetów. Wiele z tych funkcji nie zostało tutaj opisanych, więc gdyby mieli Państwo dodatkowe pytania dotyczące programu Microsurvey FieldGenius bardzo prosimy o kontakt e-mailowy, telefoniczny, przez czat znajdujący się w prawym dolnym rogu strony lub za pomocą formularza kontaktowego, który znajdziecie Państwo poniżej.