Odbiornik Kolida K5PLUS+ to najnowszy instrument w naszej ofercie. Posiada sprawdzoną 220-kanałową płytę Trimble BD970 i w standardzie oferuje GPS, Glonass, BeiDou, SBAS oraz jest przygotowany do odbioru sygnałów Galileo. Użytkownik otrzymuje więc odbiornik, który jest przystosowany do rejestracji najważniejszych światowych systemów pozycjonowania satelitarnego. Zastosowana płyta BD970 zapewnia wyskoki komfort pracy oraz wysoką dokładność wyznaczenia pozycji – w trybie RTK jest to ±8mm w poziomie oraz ±15mm w pionie. Odbiornik wyposażony jest w wewnętrzny moduł GSM, który pozwala na pomiar nawet w najtrudniejszych warunkach pomiarowych. K5PLUS+ podobnie jak jego poprzednik model K5+ posiada zespół czujników (3-osiowy żyroskop, 3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy magnetometr), dzięki któremu możliwy jest precyzyjny pomiar pozycji bez zachowania pionuUżytkownik nie musi więc trzymać tyczki pionowo nad punktem, co pozwala na pomiar punktów dotychczas niedostępnych, a przede wszystkim oszczędza cenny czas. Odbiornik samodzielnie koryguje zmierzone wartości do grotu tyczki. Pomiar w wychyleniu umożliwia bezpośredni pomiar m.in. narożników budynku – bez konieczności wykonywania wcięcia liniowego, ale przede wszystkim ułatwia tyczenie punktów.

Cechą charakterystyczną modelu Kolida K5PLUS+ jest technologia SuperRTK. Dzięki wbudowanemu radiomodemowi nadawczo-odbiorczemu UHF, systemowi operacyjnemu Linux i WebSerwerowi może przesyłać poprawki do innych odbiorników w dwóch trybach:

  • Radio Router – odbiór poprawek różnicowych za pomocą sieci GSM i przesyłanie ich do innych odbiorników po sieci UHF,
  • Radio Repeater – odbiór poprawek różnicowych za pomocą sieci UHF i przesyłanie ich do innych odbiorników po sieci UHF.

Jako jedyny z naszej oferty, model K5PLUS+ wyposażony jest również w funkcję wiadomości SMS. Po wysłaniu odpowiedniej komendy użytkownik może otrzymać informację np. o wysokości anteny, konfiguracji radiomodemu UHF czy też współrzędnych odbiornika.

Kompaktowe rozmiary (134mm x 134mm x 74mm) oraz waga (1020g wraz z baterią) zapewniają komfort podczas pracy. Norma wodo- i pyłoszczelności określona jako IP67 pozwoli przyszłym użytkownikom wykorzystać odbiornik w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych bez obaw o uszkodzenie sprzętu. Wysoką odporność zawdzięczamy magnezowej obudowie odbiornika, która jest odporna na zarysowania. Odbiornik jest znakomicie wyważony przez co kilkugodzinne sesje pomiarowe będą dużo mniej uciążliwe. Praca z odbiornikiem K5PLUS+ będzie prosta nawet dla początkujących użytkowników, ponieważ odbiornik wyposażono w jeden przycisk funkcyjny, dodatkowo wydając komunikaty głosowe.

Aby ułatwić proces łączenia rejestratora i odbiornika przez Bluetooth – odbiornik wyposażono w komunikację NFC, dzięki której konfiguracja parowanie urządzeń nigdy nie było tak proste.

Odbiornik K5PLUS+ objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Więcej informacji na stronie produktu. Zapraszamy również do kontaktu z nami!