W ostatnim tygodniu września odbyła się największa na świecie konferencja i targi poświęcone geodezji, kartografii, technologii pomiarów 3D, UAV i innym powiązanym dziedzinom. Tym razem wydarzenie to odbyło się w Berlinie, dzięki czemu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających z Polski.

Jak co roku udział w targach wzięła również delegacja zespołu Geopryzmat, aby móc zacieśnić współpracę z producentami m.in. marek Kolida, Pentax, DotProduct oraz obserwować nowości oraz kierunek zmian w dziedzinie szeroko rozumianej geodezji.

Na uwagę zasługuje kilka oficjalnie zaprezentowanych nowości:

 

G6Ti

Odbiornik Pentax G6Ti z wbudowanym żyroskopem i dwoma slotami na baterie w technologii Hot-Swap.

Linertec

Seria tachimetrów LTS-230 japońskiej marki Linertec wyróżniające się graficzną prezentacją wyników pomiarów oraz ulepszonym dalmierzem. Tachimetry dostępne w wersji 1- i 2-sekundowej.

Kolida

Bateria o pojemności 5 000 mAh wbudowana w tyczkę – już wkrótce dostępna jako akcesorium do najnowszego odbiornika marki Kolida.

DotProd

Oprogramowanie Dot3D współpracujące z systemem Tango jest już dostępne w Sklepie Play. Współpracuje z telefonami ASUS ZenFone AR oraz Lenovo Phab 2 PRO. Wykorzystując tę aplikację możemy przekształcić smartfon w skaner 3D! Więcej informacji na temat tego rozwiązania dostępnych TUTAJ.

Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat ww. nowości zachęcamy do kontaktu!